SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI 2014ROK

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI IM. ADAMA WORWY W ROKU 2014/15

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI IM. ADAMA WORWY W ROKU 2014

Fundacja im. Adama Worwy istnieje i aktywnie działa na rzecz ludzi chorych i cierpiących oraz ich bliskich od 5 lat.
Rok 2014 był kolejnym rokiem bardzo dynamicznych działań.

20 stycznia ruszyła piąta już edycja kursu opieki nad chorym. Tym razem temat dotyczył opieki nad człowiekiem starszym – z Alzheimerem i innymi rodzajami demencji. Kurs prowadziła pani dr Anna Węglarz z Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

1 marca odbył się V Bal Charytatywny gdzie w ramach licytacji i z cegiełek zebrano ok. 21000 zł. Został zakupiony aparat do fizykoterapii, który wykorzystywany jest systematycznie przez rehabilitanta Fundacji, oraz rotor dla jednego z naszych podopiecznych – Marka Guarnera.

Fundacja dzięki życzliwości władz miasta oraz pana Wojciecha Rajskiego i pomocy szkół oraz przyjaciół Fundacji zagospodarowała jedno ze stoisk w ramach nowotarskich Targów Wielkanocnych.

W maju do Fundacji z prośbą o pomoc zwrócił się 22 letni Maciej Kusper. Potrzebował pozyskać ogromną sumę na drogie nierefundowane leczenie – Adcetrisem. Fundacja podpisala z Maćkiem umowę o udostępnienie konta bankowego celem gromadzenia środków na jego leczenie.

Na ten cel zostały też przeznaczone zbiórki przy nowotarskich parafiach – NSPJ, św. Jana Pawła II, św. Anny, św. Katarzyny. W Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu oraz w Jabłonce odbyły się koncerty muzyczne na rzecz Maćka, w Moku – koncert Ali Al Aniego. W akcję pomocy Maćkowi włączyło się wiele szkół. Na konto zaczęły wpływać pieniądze z całej Polski ale również spoza granic kraju. Akcja zbierania funduszy zakońcyła się sukcesem, jednak leczenie nie przyniosło efektu. Maciek czeka teraz na nową możliwość leczenia w Pradze.

Finał akcji Pola Nadziei 2014.
– w kwietniu zorganizowano trzy konkursy dla szkół:
literacki
na żonkilową biżuterię
na kartkę świąteczną
– 13 czerwca zorganizowano uroczysty Finał akcji Pola Nadziei (Żonkilowy Marsz Nadziei, Żonkilowy Rajd Rowerowy)

W lipcu podpisano umowę o udostępnienie konta z kolejnym młodym chłopakiem – Tomkiem Cebulskim. 22 lipca 2014 Fundacja przeprowadziła dla Tomka zbiórkę pieniężną w amfiteatrze w Rabce.

W październiku 2014 wystartowała kolejna edycja akcji Pola Nadziei
– zaproszono do współpracy kolejne szkoły
– rozprowadzono w szkołach cebulki żonkili
– przeprowadzono zbiórki w szkołach
– przeprowadzono zbiórki przy kościołach
– posadzono nowe Pola Nadziei (w Parku Miejskim i przed siedzibą Fundacji), poszerzono i odświeżono już istniejące.
– przeprowadzono pogadanki

24 października miał miejsce wernisaż pana Krzysztofa Kabata, w trakcie wernisażu przeprowadzono zbiórkę dla Emilki Pawłowskiej – kolejnej podopiecznej Fundacji.

W październiku uruchomiono konto na Charytatywni Allegro.

Fundacja współpracuje z nowotarskim oddziałem Amazonek – w ramach tej współpracy w październiku wzięto udział w Dniu Różowej wstążki.

Kolejną podopieczną Fundacji została mała Ania Garcarz z Waksmunda.

16 listopada 2014 wolontariusze zorganizowani przez panią Anetę Markus (Stowarzyszenie Sprężyna) kwestowali w kilkunastu miejscowościach w lokalach wyborczych oraz przy kościołach na rzecz małej Ani. Zebrano. 48 209,15zł, 77,08 Euro, 1$, 2KC i 20lipa

27 listopada w kościele NSPJ w Nowym Targu odbyła się msza święta za zmarłych parafian oraz podopiecznych Fundacji Adama Worwy

5 grudnia Fundacja wzięła udział w Wolontariackiej Grze Miejskiej – uczestnicy gry mogli zapoznać się z działalnością Fundacji.

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 im. Kard. S. Wyszyńskiego w Nowym Targu, przygotowali i wystawili spektakl „WYBÓR”.

Fundacja dzięki życzliwości władz miasta oraz pana Wojciecha Rajskiego i pomocy szkół oraz przyjaciół Fundacji zagospodarowała jedno ze stoisk w ramach nowotarskich Targów Bożonarodzeniowych.

27 grudnia w ramach III Podhalańskiej Zimy z Gwiazdami odbył się mecz charytatywny oraz zawody narciarskie na rzecz podopiecznych Fundacji.

Udostępniamy nr konta Fundacji nowym podopiecznym.

Cyklicznie co trzy miesiące organizowane przez są Fundację wernisaże, w ramach których artyści wystawiający swe prace w galerii jedną z nich pozostawiają dla Fundacji. Przeprowadzane są także zbiórki pieniędzy na podopiecznych Fundacji. ( Monika Stanisławska – Pitoń, Janina Marcińczak – Maślanka, Krzysztof Kabat, Stanisław Stoch)

Rehabilitant Fundacji regularnie odwiedza podopiecznych i ciągle poszerza zakres swoich działań.

NOWY ROK ZACZĄŁ SIĘ DLA FUNDACJI KOLEJNYMI DZIAŁANIAMI

Zarząd Fundacji złożył wniosek do FIO o dofinansowanie działalności

21 lutego w siedzibie Fundacji odbył się wykład fizjoterapeuty Wojciecha Wolskiego na temat „Zdrowe stopy to zdrowa po(d)stawa ciała”

W ramach kolejnej edycji akcji Pola Nadziei przeprowadziliśmy trzy nowe konkursy: „Na stroik i dekorację świąteczną”, fotograficzny „Pala Nadziei w naszej szkole” oraz wokalny „ Pomogę Ci i będę Twoją Nadzieją”. Wszystkie konkursy spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony szkół.

8 kwietnia w klubie Muzyczna Owczarnia odbył się koncert charytatywny, na którym przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Darii.

Po raz kolejny uruchomiliśmy stoisko z dekoracjami świątecznymi pozyskanymi w ramach konkursu na stroik świąteczny na nowotarskim Rynku.

10 kwietnia 2015 w MOK odbył się IV koncert charytatywny organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu na rzecz Fundacji im. Adama Worwy

W NAJBLIŻSZYCH PLANACH MAMY:
pomoc w organizacji Biegu dla Ani” Sebastiana Bibro, pomoc w organizowaniu zlotu samochodów tuningowanych w Cichem , współorganizację charytatywnego Wiosennego Balu u Starosty na rzecz Fundacji, organizację Dnia Otwartego Fundacji, uroczysty finał kolejnej edycji akcji Pola Nadziei.