Ze statutu:

Celem Fundacji jest pomoc ludziom cierpiącym, oraz ich bliskim, którzy zmagają się z przewlekłą, ciężką lub nieuleczalną chorobą, łagodzenie ich cierpień fizycznych, psychicznych,duchowych oraz edukacja społeczeństwa w zakresie opieki paliatywno- hospicyjnej.

Fundacja to dar i przesłanie od zmarłego na chorobę nowotworową nowotarskiego przedsiębiorcy i społecznika – Adama Worwy. W ciężkich chwilach jego choroby rodzina otrzymała ogromne wsparcie od pani dr Anny Węglarz z Hospicjum Jezusa Miłosiernego z Zakopanego. To były bardzo trudne miesiące. Trwanie w cierpieniu z człowiekiem, którego się kocha uczy pokory, przypomina, co tak naprawdę w życiu jest ważne i jak małymi istotami jesteśmy, jak mało możemy.  Pokazuje również jak cenna jest w życiu jest przyjaźń, miłość, wsparcie bliskich osób. Jak ważna jest opieka medyczna, nawet wtedy kiedy nie ma mowy o wyleczeniu.  Po śmierci Adama Worwy 18 listopada 2009 r Czesława Worwa (małżonka zmarłego Adama) powołała do życia Fundację jego imienia.  6 stycznia 2010 roku Fundacja im. Adama Worwy uzyskała wpis do KRS (nr 0000345171) a od 1 lutego 2010 roku rozpoczęła swoją działalność.

1 lutego 2010 roku w Domu Katechetycznym przy parafii NSPJ w Nowym Targu rozpoczął się pierwszy cykl szkoleń dla rodzin osób chorych i dla wszystkich którzy chcą się chorymi opiekować, uruchomiona została również bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. W październiku 2010 roku Fundacja otoczyła duchową opieką rodziny zmagające się z ciężką, przewlekłą chorobą. Raz w roku – w listopadzie – odprawiana jest Msza św. za tych, którzy odeszli do wieczności. Od marca 2012 roku najciężej chorych odwiedza w domu pan Wojciech Korczak – rehabilitant, który uczy rodziny jakie ćwiczenia wykonywać aby ulżyć w cierpieniu i zapobiec powstawaniu odleżyn. Od maja 2014 roku podpisujemy z chorymi umowy dotyczące współpracy przy pozyskiwaniu środków na leczenie i rehabilitację.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego i posiadamy możliwość pozyskiwania funduszy z 1%.

Przez 10 lat działalności:
  • sprzęt z naszej bezpłatnej wypożyczalni otrzymało blisko 4000 osób
  • zorganizowano razem z Hospicjum Jezusa Miłosiernego z Zakopanego 10 edycji kursu opieki nad chorym – przeszkolonych do opieki nad chorym zostało ponad 200 osób
  • 5500 godzin bezpłatnej rehabilitacji w domach otrzymało ponad 100 chorych
  • 1 111 238,51 zł – taką kwotę przekazaliśmy na leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych

Prowadzimy coroczne akcje:
  • „Pola Nadziei” – dzięki tej akcji jednoczymy każdego roku około 1000 osób (głownie dzieci i młodzież ze szkół powiatu nowotarskiego wraz z opiekunami) do pomocy chorym
  • „Mikołaj dla dzieci Fundacji” – do tej pory przekazaliśmy prawie 200 paczek dla dzieci z rodzin dotkniętych chorobą
  • „Spełnione Marzenie” – z tego programu nasz podopieczny Karol wyjechał na mecz ulubionej drużyny Menchester City
  • „Kreatywny dzień z jajem” – coroczna akcja gromadząca ludzi dobrej woli – wykonywane pisanki z chorymi z nowotarskiego ZOLU z przedstawicielami władz i różnych instytucji trafiają bezpośrednio do chorych, a część z nich jest rozprowadzana na charytatywnych aukcjach

Zarząd Fundacji:
  • Renata Ziembla – Pitra – Prezes Zarządu