Pola nadziei

POLA NADZIEI W POLSCE

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Cele akcji „Pola Nadziei”:

Pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad ciężko chorymi
Propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka.
Edukacja społeczeństwa, szczególnie ludzi młodych w zakresie opieki paliatywno – hospicyjnej.
Pola Nadziei są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku Organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości mając za patronkę Marię Skłodowską Curie postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji “Pól Nadziei”. Beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum”.

Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie “pola nadziei”. 350 tys. żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę przekazała Organizacja MCCC.

W Nowym Targu Pola Nadziei znalazły się za sprawą  Gimnazjum nr 1, które od lat zbiera środki dla krakowskiego Hospicjum dla dzieci.

Fundacja im. Adama Worwy koordynuje akcję Pola Nadziei od 2010 roku Co roku przybywa uczestników, w akcje właczają się nowe szkoły i inne placówki oświatowe. Na młodych wolontariuszy i ich opiekunów  często również rodziców możemy liczyć przy każdej organizowanej akcji. Daje nam to ogromną radość i za to wszystkim BARDZO DZIĘKUJEMY!

PAMIĘTAJCIE – BEZ WAS NIE UDAŁOBY SIĘ NAM ZROBIĆ WIELU PIĘKNYCH I WAŻNYCH RZECZY.

Zapraszamy!!!

Pole Nadziei może zakwitnąć przed Waszą szkołą bądź firmą.